DSC-2100L-H KITCHEN TIDY CABINET WITH DOUBLE LEFT SINKS
Save 29%
MODULAR SYSTEMSSKU: DSC-2100L-H
Description
Great for open kitchens
Two Left Sinks
2100 mm wide
ALL STAINLESS STEEL KITCHEN TIDY CABINET WITH SINK, DOORS & DRAWERS
• 700 mm deep × 900 mm high + 150 mm splashback
• "Punched" bowls
• Bowl size 450mmW×450D×300H
• 90 mm Ø drain hole
• pre-assembled with all welded joins
• Top & Frame: 1.2 mm; SUS304 grade (18/8); Hairline finish
• Doors & drawers are 0.9 mm