WBBD7-0600L/A All Stainless Steel Dishwasher Bench Left Outlet
Save 32%
MODULAR SYSTEMSSKU: WBBD7-0600L/A
Description
All Stainless Steel Dishwasher Bench Left Outlet - WBBD7-0600L/A
600mm wide
• 700 mm deep × 900 mm high
• specially designed for quick & simple assembly
• come with instruction manual & tools
• supplied flat-packed for ease of transport
• 4 legs per bench - 2100 & 2400 mm wide benches have 6 legs
• 1.2 mm S/S
Splashbacks
• Stainless Steel backed • 180 mm high; 30 mm thick
• bevelled • fully enclosed
Legs
• 1.2 mm S/S; 42 mm Ø
Benchtops
• 1.2 mm material; SUS304 (18/8)
• lined with XPS board, 15 mm thick & S/S panel